Kargo Gönderirken ve Teslim Alırken Kimlik Göstermek Zorunda mıyım?
 
 
 

Kargo Gönderirken ve Teslim Alırken Kimlik Göstermek Zorunda mıyım?

 

Kimlik ibrazı yasal bir zorunluluktur. Dolayısıyla kargo firmaları kimlik görmeden kargonuzu teslim etmemektedirler. Aynı şekilde kargo gönderirken paketinizi teslim almamaktadırlar. Bu sebeple kargonuzu gönderirken veya teslim alırken bir kimlik belgesi göstermek zorundasınız.

 

Kargo Gönderirken Neden Kimlik İbraz Etmek Zorundayım?

İnsanların kargo paketlerine neleri koyduklarını duysanız şaşarsınız! Çok uç örnekler olacak belki ama arkadaşına eşşek şakası yapmak için paket içine yılan koyanlardan, uyuşturucu malzemeye kadar türlü türlü olaylar yaşandığını duyuyoruz. Çok şükür bizim ülkemizde böyle olaylar çok yaşanmıyor ama kanun dışı olayların önüne geçmek, herhangi bir kanun dışı faaliyette kimin peşine düşülmesi gerektiğini bilmek için kimlik ibrazını zorunlu tutmuş büyüklerimiz.

Olaya bir de paketin alıcısının gözünden bakmak lazım. Beklenmedik bir paketin göndericisinin resmi olarak teyit edildiğini bilmek içinizi rahatlatmaz mı? Kargo personeli aynı zamanda paketi teslim ettikleri kişiden de kimlik sorarlar. Zira paketin yanlış bir ele teslim edildiğindeki üzücü sorunları tahmin edersiniz.

 

Nasıl Bir Kimlik Belgesi Göstermeliyim?

Üzerinde TC kimlik numaranızın olduğu ehliyet, pasaport ya da nüfus cüzdanı gibi bir kimlik yeterli olacaktır. Öğrenci pasonuzu göstererek ısrarcı olmamanızda fayda var. Malum kargo personeli her gün binlerce insanın kahrını çekiyor, işlerini kolaylaştırmak lazım!

 

 

En Yakın Kargo Şubesi
Posta Kodu Ara
KARGO TAKİBİ YASAL UYARI

KargoTakibi.com'da sunulan hizmetler kargo şirketlerinin İnternet sitelerinden alınan bilgiler ışığında sunulmaktadır. Kargo Takibi İnternet sitesi, sunulan bilgileri güncelleme sıklığını kendisi belirlemektedir. Kargo teslim süresi adresinizin şehir merkezine uzaklığına ve seçtiğiniz kargo hizmeti türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. KargoTakibi.com, sitede yer alan paket teslim süresinin kesinliğini garanti etmez. Aynı şekilde kargo fiyatları kargo şirketlerinin inisiyatifindedir. KargoTakibi.com kargo firmalarının fiyat politikalarına etki edemez. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak hangi kargo firması ile gönderi yapılacağına karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda kargo sahiplerinin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan KargoTakibi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adresinize en yakın kargo şubesini öğrenmek için En Yakın Kargo Şubesi modülünden faydalanabilirsiniz. Bu sayfamızdan kargo firmasının adı üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi illere göre adresinize en yakın kargo şubesi bilgisini sorgulayabilirsiniz.

KargoTakibi.com, Kargo Takip, En Yakın Kargo Şubesi, Kargo Ücretleri ve Posta Kodu Sorgulama Adresiniz.