PTT Kargo Takip - Kargo Takip
 
 
 

PTT Kargo Gönderi Takip

 

Bugün online alışveriş sitelerinden bireysel kullanıcılara kadar çok büyük bir kitle, kargolarını göndermeden önce fiyat avantajı sağladığını bildiği PTT Kargo'ya bakmadan karar vermiyor. Bu PTT Kargo için çok iyi bir haber olmakla birlikte meydan okuyan bir durum aynı zamanda. Zira kargo sektörü çok karlı olmakla birlikte elektronik ticaretin hacminin eksponansiyel bir şekilde artmasına bağlı olarak daha fazla oyuncuyu davet eden bir sektör. FEDEX gibi yurtdışında çok başarılı firmalar her ne kadar şu anda yerli kargo firmalarıyla anlaşma yaparak Türkiye'de faaliyet gösterseler de yakın zamanda FEDEX Türkiye olarak faaliyet göstermeyeceklerini kim bilir?

 

PTT KARGO

 

Ayrıca Yurtiçi Kargo gibi özel sektör firmaları da bu sektörde faaliyet gösteriyor ve kargo sektöründeki payını artırmak için tüm teknolojik imkanları kullanıyorlar. PTT Kargo da teknolojik yenilikleri takip eden, arka planda büyük bir operasyonu başarı ile yürüten bir kamu şirketi. Örneğin, Kargo Fiyat Sorgulama sayfasına baktığınızda bu kadar detaylı bir kargo politikası izleyen başka bir firma daha bulmak zordur. Öte yandan her ne kadar çok büyük bir operasyonu yıllardır başarılı bir şekilde büyütseler de PTT Kargo'nun teknolojiyi müşterilerine sunma konusunda biraz daha yatırıma ihtiyaç duyduğu da bir gerçek.

 

PTT KARGO TAKİP

 

PTT Kargo İnternet sitesinde yer alan Gönderi Ücreti Öğrenme ve Gönderi Süresi Öğrenme servislerinin biraz karışık olduğunu görmek mümkün. Müşterilerin kargo bilgileri için ilk başvurduğu vitrin olan PTT Kargo İnternet sitesinin tasarımının biraz daha geliştirilmesi ve kullanıcı dostu yapılması gerektiği kanaatindeyiz.

 

Bunun yanında PTT Kargo Takip ekranında sadece barkod numarası ile kargo takibi imkanı sunulması teşekkürü hak ediyor. Kargo Takibi İnternet sitemizin kullanıcılarından aldığımız şikayetlere göre kullanıcılar Kargo Takibi yaparken karışık numalardan, farklı farklı bilgilerin çok da kullanıcı dostu olmayan ekranlardan istenerek kargo takibi yapılması süreçlerine itirazları var. PTT Kargo Takip sayfası bu anlamda başarılı mesela. Tek yapmanız gereken barkod numarasını girerek kargo takip sorgusu yapmak.

 

KARGO ÜCRETİ ÖĞRENME

 

Aynı şeyi kargo ücreti öğrenme sayfası için söylemek zor ama. Sorgu formları birazcık karışık ve neyin ne anlama geldiğini ilk bakışta çözmek zor. Bu sebeple özellikle sorgu formlarının sadeleştirilmeye ihtiyacı var.

 

Bir de birkaç kargo firmasının başarılı bir şekilde yaptığı standardizasyon konusunda PTT Kargo İnternet sitesi zayıf kalıyor. Farklı servisler farklı alt alan adları üzerinden veriliyor.

 

En Yakın Kargo Şubesi
Posta Kodu Ara
KARGO TAKİBİ YASAL UYARI

KargoTakibi.com'da sunulan hizmetler kargo şirketlerinin İnternet sitelerinden alınan bilgiler ışığında sunulmaktadır. Kargo Takibi İnternet sitesi, sunulan bilgileri güncelleme sıklığını kendisi belirlemektedir. Kargo teslim süresi adresinizin şehir merkezine uzaklığına ve seçtiğiniz kargo hizmeti türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. KargoTakibi.com, sitede yer alan paket teslim süresinin kesinliğini garanti etmez. Aynı şekilde kargo fiyatları kargo şirketlerinin inisiyatifindedir. KargoTakibi.com kargo firmalarının fiyat politikalarına etki edemez. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak hangi kargo firması ile gönderi yapılacağına karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda kargo sahiplerinin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan KargoTakibi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adresinize en yakın kargo şubesini öğrenmek için En Yakın Kargo Şubesi modülünden faydalanabilirsiniz. Bu sayfamızdan kargo firmasının adı üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi illere göre adresinize en yakın kargo şubesi bilgisini sorgulayabilirsiniz.

KargoTakibi.com, Kargo Takip, En Yakın Kargo Şubesi, Kargo Ücretleri ve Posta Kodu Sorgulama Adresiniz.