PTT KARGO TAKİP
 
 
 

PTT Kargo Takip

Online alışveriş yaygınlaştıkça dolandırıcılar da yeni yeni yöntemler bulmaya, bu konudaki yeteneklerini (!) artırmaya devam ediyorlar. Gönderilen ürünlerin sipariş edilenden farklı çıkmasına razıyız, ödeme yapmanıza rağmen hiç ürün göndermeyen firmalar bile var maalesef. PTT Kargo da bu tür mağduriyetlerin önlenmesini sağlamak üzere bir duyuru yayınladı.

PTT KARGO DUYURU

Duyuru özetle şunun altını çiziyor. PTT Kargo tarafından müşterilere kargo takip, müşteri hesap bilgileri ve hesabınızı güncelleyiniz tarzında mesaj gönderilmemektedir. Bu şekilde gönderilen mesajların içeriğinde yer alan linklere tıklamayınız.

Bununla birlikte alıcı tarafından sipariş edilen ürünün özelliği PTT kargo tarafından bilinemeyeceğinden sadece kabul esnasında beyan edilen ürün ile gönderi kapsamının aynı olup olmadığına bakılabilmektedir. Müşterilerin bu tür mağduriyetler yaşamaması için kontrollü teslim özel hizmetinden faydalanılabileceği de duyuruda yer alan bilgiler arasında.

PTT KARGO TAKİP

Ayrıca son zamanlarda kullanıcılara gönderilen mesajlarda kargo takip için lütfen şu linke tıklayınız, kargo takip numaranızı öğrenmek için sayfamızı ziyaret ediniz gibi mesajlar gönderilmektedir. Bu tür mesajların içeriğinde yer alan linkler kullanıcı hesaplarınızı çalmaya yönelik bir uygulama olabileceği gibi sizin bir zombi bilgisayara dönüşmenize ve isteğiniz dışında yasadışı eylemlerde bulunmanıza imkan sağlayan kötücül yazılımları bilgisayarınıza indirebilmektedir.

Bu sebeple "PTT kargo takibi" yapmak istiyorsanız, yurtiçi kargo takip sayfalarımızda yer alan PTT KARGO'nun resmi bilgileri haricindeki platformlardan kargo takip hizmeti almamanızı tavsiye ederiz.

En Yakın Kargo Şubesi
Posta Kodu Ara
KARGO TAKİBİ YASAL UYARI

KargoTakibi.com'da sunulan hizmetler kargo şirketlerinin İnternet sitelerinden alınan bilgiler ışığında sunulmaktadır. Kargo Takibi İnternet sitesi, sunulan bilgileri güncelleme sıklığını kendisi belirlemektedir. Kargo teslim süresi adresinizin şehir merkezine uzaklığına ve seçtiğiniz kargo hizmeti türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. KargoTakibi.com, sitede yer alan paket teslim süresinin kesinliğini garanti etmez. Aynı şekilde kargo fiyatları kargo şirketlerinin inisiyatifindedir. KargoTakibi.com kargo firmalarının fiyat politikalarına etki edemez. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak hangi kargo firması ile gönderi yapılacağına karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda kargo sahiplerinin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan KargoTakibi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adresinize en yakın kargo şubesini öğrenmek için En Yakın Kargo Şubesi modülünden faydalanabilirsiniz. Bu sayfamızdan kargo firmasının adı üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi illere göre adresinize en yakın kargo şubesi bilgisini sorgulayabilirsiniz.

KargoTakibi.com, Kargo Takip, En Yakın Kargo Şubesi, Kargo Ücretleri ve Posta Kodu Sorgulama Adresiniz.