PTT KARGO TAKİP

Kargo takip kodunuz hazır ise PTT Kargo tarafından taşınan paketlerin nerede olduğunu aşağıdaki butonları kullanarak öğrenebilirsiniz.

Kargo takip kodunuz 13 hanelidir. Paketi teslim ettiğiniz şubeden aldığınız irsaliyenin üstündeki barkod kodunu da kullanabilirsiniz. Online alışveriş yapanlara takip kodu SMS ile ya da Siparişlerim, bazı internet sitelerinde de Hesabım sayfası üzerinden verilmektedir.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

1. Kargo Takip Kodunuzu Hazırlayın.

PTT Kargo, kargo takip kodu olarak 13 haneli barkod numarasını kullanmaktadır.

Kargo takip ya da gönderi takip numarasını kargonuzu teslim etttiğiniz şube yetkilisinden öğrenebilirsiniz.

Kargo takip numarası irsaliyenin üstünde yer almaktadır.

2. Yukarıdaki Gönderi Takip Butonuna Tıklayın.

Posta Takip Numarası olarak da bilinen bu kodu açılan sayfadaki satıra girdikten sonra hemen altında yer alan Güvenlik Resmi'ndeki karakterleri yanındaki kutucuğa girerek alttaki Sorgula butonuna tıklamak yeterlidir.

Güvenlik resmindeki karakterleri okuyamıyorsanız sayfayı yenileyin ya da karakterlerin yanında varsa Yenile butonuna tıklayın.

3. PTT Kargo İle Sipariş Takibi

Bir alış veriş sitesinden aldığınız ürün PTT Kargo ile taşınıyorsa buna dair detaylar ya SMS ile gönderilmekte ya da e-ticaret sitesinin genellikle Siparişlerim sayfasında bulunmaktadır.

4. Çoklu Kargo Sorgulama

PTT Gönderi Takibi sayfası üzerinden çoklu sorgulama yapmak da mümkündür.

PTT Kargo Takip

Her bir satıra bir gönderi numarası gelecek şekilde tek seferde 5 tane kargonun yerini sorgulayabilirsiniz.

PTT Kargo Teslimat Süresi Hesaplama

Edirne'den Hakkari'ye gönderilmek üzere saat 16:10'a kadar şubeye teslim edilen bir paket 4 iş gününde teslim edilmektedir.

Gönderi süresi varış adresinin il veya ilçe merkezine uzaklığına bağlı olarak değişebilmektedir. Merkezden uzak, ulaşımı zorlu olan yerleşim yerleri için yukarıdaki süreye 1-2 gün ilave edilebilir.

Çıkış ve varış adresi girmek suretiyle kendi adresinizin teslimat süresini öğrenmek için yukarıdaki kırmızı kutucuğa tıklayabilirsiniz.

PTT kargo ile yurt dışına da kargo göndermek mümkün, ancak yurt dışı gönderilerde ülkeden ülkeye değişen gümrük mevzuatı, politik uygulamalar vs. sebebiyle tam bir süre vermek mümkün değildir. Bununla birlikte normal şartlar altında Almanya'ya bir paket göndermek istediğinizde kara yolunu tercih ederseniz teslimat süresi 11 ile 14 gün arasında değişmektedir. Uçakla gönderimi tercih ederseniz ortalama teslim süresi 7-10 gün arasındadır.

PTT Kargo Fiyat Hesaplama

PTT Kargo'nun alma haberli, alıcının kendisine teslim, adresten alma, şubeden teslim, ücreti alıcıdan tahsil gibi bir çok hizmeti bulunmaktadır. Kargo ücretli tercih edilen hizmetin tipine, mesafeye ve kargonun ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Standart bir PTT kargo yurt içi gönderim ücreti 16,25 liradır.

Yurt dışı gönderiler için de farklı sevkiyat tiplerine, mesafeye ve kargonun büyüklüğüne bağlı olarak fiyatlar değilmektedir. Örneğin: Almanya'ya PTT kargo ile maksimum 30 kg paket gönderilebilmektedir. 20 gr ağırlığındaki standart bir kargonun ücreti 133 lira iken aynı kargoyu uçakla göndermek istemeniz halinde bu ücret 150 lira olmaktadır.

En Yakın PTT Kargo Şubesi

PTT Kargo'nun Türkiye çapında yaygın bir şube ağı bulunmaktadır. Adresinize en yakın PTT Kargo şubesini bulmak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Burada Cumartesi, Pazar veya resmi tatillerde gişece çalışma seçenekleri ile filtreleme yapma imkanı mevcuttur. Dilerseniz açılan sayfadan harita üzerinde zoom yaparak da en yakın PTT Kargo şubesini görebilirsiniz.


PTT Kargo Çağrı Merkezi ve Çalışma Saatleri

Çağrı Merkezi

444 1 788

0850 222 1 788

Çalışma Saatleri

HAFTA İÇİ 08:30 - 17:00

CUMARTESİ 08:30 - 12:30PTT KARGO

PTT Kargo en yaygın dağıtım ağına sahip kargo şirketlerinden biridir. Yurt içi ve yurt dışı kargo kabul eden PTT Kargo farklı sayıda kargo seçenekleri ile oldukça kalabalık bir kataloğa sahip olmakla birlikte bunların her biri için online kargo takibi hizmeti de sunmaktadır. Acele Posta Servisi, koliler, taahhütlü gönderiler gibi çok sayıda gönderiler uğradığı her noktada kayıt altına alındığından bunlara dair kargo hareketleri detaylı olarak sunulmaktadır.